niedziela, 24 listopada 2013

8. Oglądajcie seriale

Niekoniecznie chodzi mi o M jak Miazga czy Przepis na Gotowanie bądź Na dobre i na gorsze. Nie mam nic do polskich seriali, ale nie stoją w rankingach ogólnych zbyt wysoko.

8. Oglądajcie seriale
Mam tu na myśli wszelkie klasyki, które zostawały w TV na dłużej oraz wszelkie dobrze zapowiadające się nowości. Wyłączam z listy jedynie Modę na sukces, no chyba, że lubicie mieć do oglądania coś co niezależnie od tego, od jakiego odcinka zaczniecie i co ile odcinków będziecie wracać, to z fabułą Mody zawsze będziecie na czasie.
Każdy ma swoje upodobania. Oczywiście nie zamierzam niczego narzucać, ale tak wymieniając to co kojarzę, to warto się zastanowić nad poniższymi.
Przyjaciele czyli Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler, Ross. Szóstka wspaniałych osób, z którymi przez całe dziesięć sezonów można się naprzemiennie identyfikować. Wspaniała sprawa, gdy pewne powiedzonka przechodzą, a wręcz przenikają Wasz związek i już posiadanie kaczki i kury nie jest takim głupim pomysłem.
Dr Haus zgryźliwy, a zarazem obdarzony dużym talentem lekarz z problemami fizycznymi (ból nogi) i psychicznymi (bez komentarza:). Do tego dodajmy grupkę lekarzy, którzy wchodzą w jego ekipę do zadań specjalnych i drobną ale stanowczą szefową szpitala. Zagadki medyczne, nieznośni pacjenci i wszelkie meandry życia prywatnego, a dostaniemy całkiem dobry serial, który zdobył sporo nagród i przyniósł Hugh Laurie spora popularność. Polecam jego dwie płyty do posłuchania przy okazji.
Gra o tron czyli siedem królestw, bardzo wielu pretendentów o wspomniany w tytule tron, nota bene baaardzo niewygodny. Dużo intryg dworskich, sporo seksu, często między członkami rodziny, wojny, rzezie, karły, olbrzymy. Martin, który napisał cykl Pieśń lodu i ognia stworzył podwaliny na świetny serial, który został nakręcony dzięki HBO. Nakręcony z rozmachem oddaje dobrze to o czym można przeczytać w książkach. Ale ile przyjemniej ogląda się to będąc obejmowaną przez Niego.
Zagubieni ostatni nasz rozpoczęty serial. Obecnie jesteśmy na 3 sezonie. Wyspa ma coraz większy wpływ na jej mieszkańców, bynajmniej nie przebywających tam dobrowolnie. Grupa rozbitków lotu samolotowego próbuje przetrwać, nie poddając się atakom ze strony dzikich zwierząt, Innych czy samej wyspy. Pokręcone i niezwykle połączone losy wszystkich osób, przekonują mnie o tym, że pewne przypadki, niekoniecznie muszą być przypadkowe. Jakkolwiek to brzmi.

Lubię seriale za ich krótką formę. Nie trzeba zasiadać do oglądania wyłączając się na ponad godzinę czasu. Można skonsumować odcinek podczas spożywania obiadu. Ponadto wiesz co będzie dziś oglądać, na co masz ochotę. Kolejna część jest przecież upragnioną kontynuacja tej przygody. Jest to tak oczywiste, że po obejrzeniu Przyjaciół, zabierając się za Lostów (Zagubionych), często padały propozycje typu: "To co, może przyjaciele...?" Ostatecznie zaczęliśmy dodawać Przyjaciele z wyspy, co ułatwiło wszystko.
Seriale są też wspaniałe do zainicjowania rozmowy na jakiś temat. By przykuć uwagę widza sporo się w nich musi dziać, co wprowadza w naszą relację możliwość wymiany myśli na czasem trudne tematy.

Proszę o uwagi co do Waszych ukochanych seriali, które mogłyby zainspirować innych do wspólnego spędzania czasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz